RABBİM SEN KULLARINA ZULMETMEZSİN!

Rabbim, bizim bilerek ya da bilmeyerek işlemiş olduğumuz günahlarımızı affet. Her türlü şeytanı bizlerden uzak tut. Bizleri ana, babamıza, çocuklarımıza, kardeşlerimize, akraba ve dostlarımıza tekrar kavuştur. Bizleri evlerimizde hapsetme! Evlerimiz sanki birer hapishane oldu. Birbirimize hasret kaldık. Kulların işe gitse hastalık ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. Ev de kalsa açlık tehlikesiyle karşı karşıya. Korana virüsten kurtulmamıza yardım et!

Rabbim, biliyorum Sen kullarına zulmetmezsin. Kulların kendi kendilerine zulmediyorsa, günahları arşa yükselipte tövbe etmiyorlarsa onların üzerinden merhametini ve rahmetini kaldırırsın. Onları şeytanlarıyla baş başa bırakırsın.

Rabbim, günahlarımızı bize idrak ettir. Biz, dinimizi namaz kılmak oruç tutmaktan ibaret zannediyoruz.

Rabbim, sen diyorsun ki bize: “Gelmeyin istemiyorum ibadethanelerime! İstemiyorum sizin samimiyetten uzak ibadetlerinizi! İstemiyorum zenginlerin davet edildiği fakirlerin hatırlanmadığı iftar sofralarını! Ben sizi uyarmadım mı? Münafıklarla müşrikleri dost edinmeyin, yalan söylemekten, iftira atmaktan vazgeçin! İhtiyaç sahiplerini hatırlayın, Allah’ın size verdiği mallardan sizde onlara verin ki merhametinizi göreyim çünkü merhamet edene merhamet ederim. Allah’ın Kitap’ına da sımsıkı sarılın, doğru yol işte budur! Siz benim nasihatlarımı nasıl unuttuysanız bugün ben de sizleri unutup şeytanlarınızla baş başa bıraktım ki belki beni ve nasihatlarımı hatırlarsınız! Belki tövbe edersiniz, ben de tekrar sizi koruyup kollarım.”

Rabbim, bütün Mü’min kardeşlerimi ve beni affet. Şeytanları ve vesveselerini bizlerden uzak tut. Kitap’ına ve nasihatlarına sımsıkı sarılan onlardan ödün vermeyen yalnız ve yalnız senin rızanı kaybetmekten korkan kullarından eyle, Münafık ve Müşrik kullarından korkanlardan değil. Bizlere iki dünya saadeti ver, Cemal’ini de görmeyi nasip eyle. Amin!

“RABBİM SEN KULLARINA ZULMETMEZSİN!” için 2 yorum

Yorumlar kapalı.