SELAMÜNALEYKÜM, HOŞ GELDİNİZ!

Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla, eğrilik birbirinden ayrılmıştır.

Sevgili okurlarım, sizi blogum hakkında bilgilendirmek için bu satırları paylaşıyorum. Rabbimizin selamı, rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun. Rabbimiz, tavsiyelerini öğrenmemizi ve razı olacağı şekilde yaşamamızı nasip eder inşallah. Amin!

Akıllara takılan güncel konular hakkında bir yazı dizisi hazırlamış bulunuyorum. Yazılarımı az ve öz tutmaya özen gösterdim. Öz Türkçe kullanmaya çalıştım. Sizin de takdir edeceğinizi umduğum dört yıllık araştırma çalışmalarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. İhtilaflı dini mevzuları nasıl çözdüğümü bir de benden duymaya hazırsanız biraz zaman ayırın yeter. Maddi bir beklenti içinde değilim. Allah rızası için yapılmış bir çalışmadır. Dualarınız kafidir.

Evren nasıl oluşmuştur? Canlıların, tesadüflerle oluşma olasılığı nedir? İnsan kime halef yaratıldı? İlk insan kimdi? İnsan nasıl yaratıldı? İnsanlar nasıl çoğaldı? Genetik farklılıklar nasıl oluştu? Evrende insandan başka akıllı varlıklar da mevcut olabilir mi? Niçin dünyaya geldik? Dünya bir imtihan yeri midir? Niçin imtihan ediliyoruz? Alın yazısı var mı? Allah kullarına zulmeder mi? Namazları kazaya bırakmak veya tamamen terk etmek doğru mu?

Kıyamet alametleri geldi mi? Mehdi gelecek mi? Hayata yeniden dönüş olacak mı? Dinde zorlama var mı? Kadınlardan peygamber oldu mu? Evlenirken mehir vermek, sözleşme yapmak ve evliliği ilan etmek farz mı sünnet mi? Zıhar ve hüllenin dindeki hükmü ne? Kadınların dışarda çalışması günah mı? Kur’an’ı Kerim’e göre mal rejimi uygulaması nasıl  yapılıyor? Rüştünü ispat etmemiş çocuklarla evlenmenin dinde yeri var mı? Hz. Aişe validemiz kaç yaşında evlendi? Bir Müslüman, kimlerle evlenebilir kimlerle evlenemez?

Ehli Kitap ne demek? Hristiyan ve yahudiler Ehli Kitap mıdır, Ehli Kitap kaça ayrılır? Kur’an’ı Kerim’in taşlara, hurma yapraklarına ve bezlere yazılıp sonra toplatılarak mushaf haline getirildiği eksik ayetler olduğu doğru mu? Kafirlik alametleri nelerdir? Hadis inkar eden kafir olur mu? Hz. Adem ismi Kur’an’ı Kerim’de kaç defa geçiyor? Daha fazlasını bilmek istiyor musunuz? Sizler için araştırmış ve hazırlamış olduğum özgün bilgilere, yazılarımı takip ederek ulaşabilirsiniz. Hayırlı okumalar, selam ve sevgiyle kalın!

Rehberimiz Rabbimiz olsun! Tüm sorunlarımız çözüm bulsun! Amin!