SELAMÜNALEYKÜM, HOŞ GELDİNİZ!

Sevgili okurlarım, sizi sayfa ve sitem hakkında bilgilendirmek için bu satırları paylaşıyorum. Rabbimizin selamı, rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun. Rabbimiz, tavsiyelerini öğrenmemizi ve razı olacağı şekilde yaşamamızı nasip eder inşallah. Amin!

Akıllara takılan güncel konular hakkında bir yazı dizisi hazırlamış bulunuyorum. Yazılarımı az ve öz tutmaya özen gösterdim. Öz Türkçe kullanmaya çalıştım. Sizin de takdir edeceğinizi umduğum dört yıllık araştırma çalışmalarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki konularda, dünya çapında bir ilke imza atmış bulunduğumu düşünüyorum. İhtilaflı mevzuları nasıl çözdüğümü bir de benden duymaya hazırsanız biraz zaman ayırın yeter. Maddi bir beklenti içinde değilim. Allah rızası için yapılmış bir çalışmadır. Dualarınız kafidir.

Evren nasıl oluşmuştur? Canlıların, tesadüflerle oluşma olasılığı nedir? İnsan kime halef yaratıldı? İlk insan kimdi? İnsanlar nasıl çoğaldı, kardeş kardeşle evlendi mi? Genetik farklılıklar nasıl oluştu? Evrende insandan başka akıllı varlıklar da mevcut olabilir mi? Niçin dünyaya geldik? Dünya bir imtihan yerimidir? Niçin imtihan ediliyoruz? Alın yazısı var mı? Allah kullarına zulmeder mi? Namazları kazaya bırakmak veya tamamen terk etmek doğru mu? Kıyamet alametleri geldi mi? Mehdi gelecek mi? Hayata yeniden dönüş olacak mı? 

Dinde zorlama var mı? Kadınlardan peygamber oldu mu? Allah, kadınların kocaları tarafından dövülmesine ve üzerlerine evlenilmesine izin veriyor mu? Dört evlenmek Allah’ın emri midir? Evlenirken mehir vermek, sözleşme yapmak ve evliliği ilan etmek farz mı sünnet mi? Zıhar ve hüllenin dindeki hükmü ne? Üçten dokuza diye bir boşama usulü dinde var mı? Kadınlar cuma, cenaze ve bayram namazı kalabilir mi? Kadınların dışarda çalışması günah mı? Kur’an’ı Kerim’e göre mal rejimi uygulaması nasıl  yapılıyor, kadınlar haksızlığa uğratılıyor mu? Kadından kaç şahit olmalı? Rüştünü ispat etmemiş çocuklarla evlenmenin dinde yeri var mı? Hz. Aişe validemiz kaç yaşında evlendi? Bir Müslüman, kimlerle evlenebilir kimlerle evlenemez? Müslüman bir kadın Ehli Kitap’tan mümin bir erkekle evlenebilir mi? 

Tevrat ve İncil’in hükmü kalktı mı? Ehli Kitap ne demek? Hristiyan ve yahudiler Ehli Kitap mıdır, Ehli Kitap kaça ayrılır? Kur’an’ı Kerim’in taşlara, hurma yapraklarına ve bezlere yazılıp sonra toplatılarak mushaf haline getirildiği eksik ayetler olduğu doğru mu? Kafirlik alametleri nelerdir? Hadis inkar eden kafir olur mu? Hz. Adem ismi Kur’an’ı Kerim’de kaç defa geçiyor? Daha fazlasını bilmek istiyor musunuz? Sizler için araştırmış ve hazırlamış olduğum özgün bilgilere, yazılarımı takip ederek ulaşabilirsiniz. Hayırlı okumalar, sevgiyle kalın! Allah’ın selamı ve bereketi üzerimize olsun. 

Not: Sitemi veya FaceBook sayfamı takip ederseniz yayınlanan yazılarım e posta ile sizlere ulaşabilir. Ayrıca Twitter, Tumblr ve Instagram hesaplarım da mevcuttur.  Arkadaşlarınızı da sitem, sayfam ve diğer etkinliklerimden haberdar ederseniz memnun olurum. Dualarınızı ve desteklerinizi bekliyorum. Bana yalnız olmadığımı hissettirirseniz ben de azimle çalışmalarıma devam ederim. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olur inşallah. Selam ve sevgiler.

Rehberimiz Rabbimiz olsun! Tüm sorunlarımız çözüm bulsun! Amin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s